Haber

Bruce Willis’in Demansı Var

ABD’li aktör Bruce Willis, davranış ve kişilik değişiklikleri, düşünme, dil ve harekette bozulma belirtileri gösteren frontotemporal demanstan muzdaripti.

68 yaşındaki ABD’li aktör Bruce Willis, bilişsel yeteneklerini etkileyen afazi teşhisi konulduktan sonra geçen yıl oyunculuk mesleğinden uzaklaşacağını açıklamıştı.

Ünlü oyuncunun sağlık durumu hakkında Willis’in ailesi tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Aile, Willis’e davranış ve kişilik değişiklikleri ile düşünce, dil ve hareket bozukluğu belirtileri gösteren frontotemporal demans teşhisi konulduğunu duyurdu.

Willis’e net bir teşhis konulduğu için rahatladıklarını belirten aile, frontotemporal demansın 60’lı yaşlardaki kişilerde sık görülen bir hastalık olduğunu söyledi. Bugün hastalığın tedavisi bulunmazken, aile bu durumun önümüzdeki günlerde değişebileceğinden umutlu olduklarını belirtti.

“Zor Ölüm” film serisiyle tanınan 68 yaşındaki oyuncuya, geçen yıl Mart ayında afazi teşhisi kondu. Afazi beynin dil ve konuşmadan sorumlu bölgelerinin hasar görmesi sonucu bireyde konuşma bozukluğu şeklinde kendini gösterdiği bilinmektedir.

aydintepehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu