Ekonomi

BTM, Türkiye’de de ‘Yılın Kuluçka Merkezi’ seçildi

Dünyada otorite kabul edilen UBI Global tarafından geçtiğimiz hafta kuluçka bilgilerinden oluşturduğu endeksle “Dünyanın En İyi 5 Kuluçka Merkezinden Biri” seçilen Bilgi Ticarileştirme Merkezi (BTM) merkezler, ödülden memnun değil. StartupCentrum tarafından düzenlenen ve önceki gün halk oylamasıyla belirlenen “Girişimcilik Ekosistemi 2022 Ödülleri” kapsamında BTM, “Yılın Kuluçka Merkezi” ödülünün sahibi oldu.

Rapor Ödülleri ve Halk Oylaması Ödülleri olmak üzere iki farklı başlık altında verilen “StartupCentrum Girişimcilik Ekosistemi 2022 Ödülleri” halk oylamasıyla belirlendi. Halk oylaması sonucunda BTM, “Yılın Kuluçka Merkezi” seçildi. Böylece BTM’nin kamuoyu farkındalığının ne kadar yüksek olduğu da tescillenmiş oldu. Aynı şekilde İstanbul Ticaret Odası da girişimcilik ekosistemine yaptığı katkılardan dolayı “Yılın Ticaret Odası” ödülünün sahibi oldu.

Hem gurur hem sorumluluk

2022 yılının yıldız işletmeleri ve ekosistem oyuncularının yarıştığı oylamada 22 farklı kategoride toplam 185 bin 790 oy kullanıldı. “StartupCentrum 2022 Türkiye Startup Ekosistem Yatırım Raporu” bilgisine göre, Türkiye’de ilk kez düzenlenen Rapor Ödülleri (Veriye Dayalı Ödül) başlığında yılın en aktif yatırımcıları belli oldu.

Ödüller, Hilton İstanbul Kozyatağı’nda düzenlenen gecede sahiplerine verildi. Ödül gecesinde konuşan BTM Genel Müdürü İbrahim Elbaşı, “BTM olarak iki hafta üst üste ödül aldık. Geçtiğimiz hafta dünya otoritesi olarak kabul edilen UBI Global tarafından ‘Dünyanın En İyi 5 Kuluçka Merkezinden Biri’ seçildik. Bu hafta ülkemizde bu konuda büyük katkılar sağlayan StartupCentrum tarafından ‘Yılın Kuluçka Merkezi’ seçilmesi de ayrı bir gurur kaynağı. Ayrıca bu ödülün halk oylamasıyla gelmesi de ayrı bir onur kaynağı. Bu ödüller bizleri gururlandırdığı kadar sorumluluğumuzu da artırıyor. Bu sorumluluğu burada grup arkadaşlarımla paylaşıyorum. Bu bilinç ve sorumlulukla çalışmaya devam edeceğimizi de belirtmek isterim. Bizi ‘Yılın Kuluçka Merkezi’ seçen herkese teşekkür ederim. Daha nice nice başarılara” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu