Haber

Kent merkezine yılın ilk karı düştü

Yılın ilk karı kent merkezine düştü

AKSARAY – Aksaray’da son günlerde hava sıcaklığının düşmesinin ardından kent merkezine yılın ilk karı sabahın erken saatlerinde yağmaya başladı.

Meteorolojinin yaptığı uyarıların ardından Aksaray’da beklenen kar yağışı kent merkezinde etkisini gösterdi. Sabah saatlerinde hafif başlayan kar yağışı öğle saatlerinde etkisini artırırken, hava sıcaklığı 4 dereceye kadar düştü. Kar yağışından yararlanan vatandaşlar, yılın ilk karının tadını çıkarmak için sokaklara akın etti. Meteoroloji 8’inci Bölge Müdürlüğü kar yağışının akşam saatlerine kadar devam edeceğini varsayarken, nüfusun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığı Aksaray’da vatandaşlar rahmeti karşıladı.

Kar yağışından memnun olduğunu belirten Mehmet Ali Ceviz(49), “Vallahi çok mutluyuz. İnanın para bulmuş gibi mutluyuz. Allah’a şükür bu günleri de gördük. İnsanlar çok mutlu oldu.” Üzgünüm. Yağmur ve kar gelmiyor ama şimdi insanların güldüğünü görüyorum. “Hava koşullarından görüyoruz ki ülkemizin her yerinde yağmur var. Biz de çok mutluyuz” dedi.

Çiftçilerin mutlu olduğunu anlatan Tahir Ağaoğlu(62), “İlk karımız maşallah güzel yağdı. Geçen seneye göre bugün geç oldu ama Allah’ın emri. Bu günlere şükürler olsun. Çiftçilerimize hayırlı olsun.Hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum.Çiftçilerimize hayırlı olsun.Bize de hayırlı olsun,herkese hayırlı olsun. Kar olmayınca kışın tadı da olmuyor” dedi.

Ekinlerin kurulduğunu ve karın uygun olacağını belirten Ömer Yiğit(54), “Beklenen kar biraz geç yağdı. O yüzden artık ekinler doğaya ekildi. Kuru kaldılar, bu yağmur iyi geldi. Bundan sonra da iyi olacak. Allah’a şükür geçen seneye göre çok az ama yine. Bu başlangıç ​​da güzel, bundan sonrası da güzel olacak” dedi.

Yavuz Bayram Çalışkan ise, “Aksaray’da bereketin yağdığı güzel bir güne uyandık. Toprağımıza, ovamıza, dağımıza, buğdayımıza, arpamıza, buğdayımıza kar yağıyor. Ne güzel bir gün. Biz Allah’ın aziz kullarıyız.Ulu Camii önünde huzur içinde yaşıyoruz.Şehrimiz sevgi ile dolsun’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu