Haber

Türkiye Güreş Şampiyonu Süloğlu’ndan

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –17-18 Temmuz tarihlerinde Ankara’da 41 ilden 366 sporcunun katılımıyla düzenlenen U13 Türkiye Kadınlar Güreş Şampiyonası’na Süloğlu’ndan katılan Ela Toprakçı, 36 kiloda Türkiye şampiyonu olarak ilçesini ve Edirne’yi gururlandırdı.

Şampiyona ile ilgili açıklama yapan Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, “Pelişanlarımız güreşin her branşında bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Kırkpınar Tarihi Yağlı Güreşleri’nde dereceye giren sporcumuz Tuğberk Koç’un ardından kızımız Ela şampiyon oldu. Türkiye ve ilçemizde çok ama çok mutluyuz.”

Tohumlarını 9 yıl önce attıklarını ve meyvelerini bu yolda aldıklarını belirten Ormankıran, “Önce çocuklarımızın kendilerini geliştirmeleri ve kötü alışkanlıklar edinmemeleri amacıyla yola çıktık. Ne mutlu ki öğretmenlerimiz çok değerli ve şefkatli çıktılar. Başta Tamer Ergül, Sinan Karakurt ve Murat Yiğitoğlu olmak üzere öğretmenlerimize emeklerine güç katıyoruz. Kurumlarımızla el ele, çocuklarımızın başarısını artırmaya devam edeceğiz.”

Antrenör Sinan Karakurt, hafta içi her gün yapılan antrenmana Süloğlu’ndan yaklaşık 30 sporcunun katıldığını belirterek; Hepimiz çok memnunuz ve gururluyuz. Güreşçilerimiz çok çalışıyor. Her gün çalışıyorlar, çabalıyorlar ve ödüllendirildiklerini görmek bizi mutlu ediyor. İnşallah başarılarımız artarak devam eder” dedi.

divrigihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu