Haber

Çiğli Belediyesi Depremzedeler İçin Sahaya İndi

Çiğli Belediyesi ekipleri, deprem bölgesinden ilçeye gelen vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için konutları tek tek ziyaret ediyor.

Başkan Utku Gümrükçü’nün davetiyle başlatılan ilçede dayanışma seferberliği hız kesmeden devam ediyor. Çiğli Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, deprem bölgesinden gelen vatandaşların konutlarını tek tek ziyaret ediyor. Sosyal Hizmet Uzmanları ve Psikologlar eşliğinde gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında müdürlüklerin hizmet ve faaliyetleri hakkında bilgi verilmektedir. Depremzedelerin gıda, giyim, ilaç, bebek eşyası ve ev eşyası ihtiyaçları acil olarak karşılanırken, istihdam, tedavi ve eğitim talepleri kayıt altına alınıyor ve ilgili kurumlarla görüşmeler yapılıyor.

Başkan Gümrükçü: “Yalnız ve kimsesiz hissettirmeyeceğiz”

Dayanışma çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Lider Gümrükçü, “İlçemizde misafir ettiğimiz depremzedelerimizi evlerinde hissettirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Çalışanlarımız ihtiyaç ve talepleri yerinde tespit etmek için ev ziyaretlerine başladı. Büyük acılar ve yıkımlar yaşadık. Yaralarımızı sarmak zaman alacak. Çiğli Belediyesi olarak hem deprem bölgesinde hem de ilçemizde vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Deprem Mağdurları İrtibat Birimimiz ile vatandaşlarımıza bir telefon kadar yakınız. Çiğli halkı ve şehrimizin paydaşlarıyla birlikte dayanışmamızı büyüterek, sıkıntılı günleri geride bırakacağız” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu