Haber

Meteoroloji’den Marmara için sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre, Türkiye’nin kuzeybatı kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, Marmara bölgesinin geneli ile İç Ege ve Göller Bölgesi’nin öğle saatlerinden itibaren sağanak ve fırtınalı, diğer yerler daha az bulutlu ve açık olacak.

Yağışların akşam saatlerinden itibaren Marmara’nın batı ve güneyi ile Kuzey Ege’de yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Marmara ve Kıyı Ege’de toz taşınması bekleniyor.

Hava sıcaklığının ülke genelinde 2 ila 4 derece artacağı, batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği iddia ediliyor.

Yağışların Marmara’nın batı ve güneyi ile Kuzey Ege’de akşam saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması ve Marmara ve Kıyı Ege’de toz taşınımı beklenmesi nedeniyle ani sel, sel, yıldırım, yerel dolu, ani kuvvetli rüzgar ve Kısa süreli periyodik fırtına ve çamur şeklinde, yağış gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu