Haber

Şahan Gökbakar’ın Ekşi Sözlük’e erişim yasağına tepkisi: Bu nasıl düzen güzel mi?

Şahan Gökbakar, Bilgi Teknolojileri ve İrtibat Kurumu’nun (BTK) 21 Şubat’ta Ekşi Sözlük’e erişim sorunu getirme kararına tepki gösterdi. Devlet, cezayı yazıyor. Bu nasıl emir, iyi mi?” söz konusu.

Gökbakar, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“BTK adlı kurumun başkanına göre site açıklama yapmadan kapatılıyor. Twitter ve Tiktok erişimini istediği zaman gerekçe göstermeden kapatıyor. RTÜK medyanın ayıbını görmüyor ve eleştiren her kanala ceza yazıyor. hükümet.

Sosyal medyada ve internette size, değerlerinize, yaptığınız işe vb. hakaret ve iftiralar atabilirler. İftira ve iftira atmaya çalışabilirler. Mahkemeye vereceksin! kapatmak nedir? Ayrıca bazı taraflı televizyonlar ve gazeteler de bunu yapıyor. Henüz kapalı görmedim, gördün mü?”

Ne oldu?

Bir süredir iktidara yakın medyanın deprem paylaşımları nedeniyle hedef aldığı Ekşi Sözlük’e erişimin engellenmesine karar verildi.

BTK’nın internet sitesinde yer alan kararda, “Bilgi işlem ve irtibat kurumunun 21/02/2023 tarih ve 490.05.01.2023.-100029 sayılı kararı ile erişim engellenmiştir” denildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu